Cena Algorand zyskuje dzięki nowej grze FIFA

https://comparic.pl/comparic.pl/wp-content/uploads/2022/07/Capture-11-150x150.jpg

Kryptowaluty wciąż są wyciszone przed jutrzejszą decyzją Fedu.

konsoliduje w okolicach 19 300 USD, Ethereum utrzymuje się w okolicach 1350 USD za token. W ciągu ostatnich, słabych dla wycen kryptowalut dni wzrosła jednak cena kryptowaluty Algorand, która jest jednym ze sponsorów zbliżającego się mudnialu.

Algorand jest kryptowalutą, która stała się beneficjentem części 600 mln USD finansowania stworzonego przez fundusze Temasek i BlackRock. Jest również partnerem firmy fintech Circle, która tworzy pokrytego dolarem stablecoina USDC. Circle również wielokrotnie wspierane było przez BlackRock. Algorand znalazł sie również w wąskim gronie kryptowalut będących częscią składową funduszu cyfrowych aktywów, którego budowę również zainicjował sam BlackRock. To wszystko tworzy sieć powiązań kryptowalut z największym na świecie funduszem inwestycyjnym, częścią tej sieci jest Algorand.

Algorand szczyci się wkładem w dekarbonizację oraz dotacjami wspierającymi sadzenie drzew dzięki czemu może liczyć na pozytywny sentyment instytucji wdrażających ESG;

W ostatnim tygodniu sieć przeszła aktualizację dzięki której jest zdolna przetwarzać 6000 transakcji na sekundę przy opłatach na poziomie 1/100 wartości kryptowaluty (ok 0,033USD).

Kryptowaluta jest jednym z głównych sponsorów piłkarskich Mistrzostw Świata w Katarze, w związku z którymi stworzyła unikalną kolekcję NFT. Kolekcja zyskuje popularność wśród najpopularniejszej gry sportowej dla graczy, FIFA 23. Na fali popularności NFT wzrosła również cena samego Algorand.

Algorand jest jedną z niewielu kryptowalut w pełni kompatybilnych z nowym standardem rozliczeń międzybankowych ISO20022. Pozostałymi projektami są m.in. IOTA, Ripple i Stellar. Banki do końca listopada mają obowiązek testowania rozwiązań w związku z nowym ISO co może spowodować rosnąca popularność tych tokenów. ISO20022 ma zostać w pełni wdrożone do 2025 roku, pierwotnie był to rok 2022 natomiast pandemia wydłużyła proces transforamcji.

Podstawowym celem Algorand jest zapewnienie integracji finansowej aktywów z branżą blockchain oraz tokenizacja, która jeśli rzeczywiście zostanie przeprowadzona (migracja tysięcy projektów i firm do branży blockchain) przez analityków Blockworks została określona jako wart 18 bln USD rynek. Obecnie projekt współpracuje z ponad 500 instytucjami z całego świata.

Nowym CEO fundacji Algorand została Staci Warden, która doświadczenie zdobywała m.in. w Departamencie Skarbu USA, oraz NASDAQ. Przez 8 lat była też dyrektorem banku JP Morgan.

Algorand w przeszłości informował o ‘intelektualnej współpracy’ z Massachusets Instutite of Technology oraz Uniwersytetem Berkeley. Na podstawie powyższych faktów można wysnuć wniosek, że Wall Street może przychylnie patrzeć na projekt.

Wykres Algorand, interwał H4. Źródło: xStation5
Wykres Algorand, interwał H4. Źródło: xStation5

Cena na przestrzeni kilku dni wzrosła o prawie 30% i przebiła 200 sesyjną średnią przebiegającą przy 0,30 USD. Od kilku dni Algorand utrzymuje się powyżej SMA200, która wciąż wyznacza główny trend. RSI wskazuje jednak na poziomy bliskie wykupienia, co w przeszłości zwiastowało zbliżającą się korektę.

Źródło wpisu: https://comparic.pl/cena-algorand-dzieki-nowej-grze-fifa/

About Comparic

Comparic.pl to jeden z wiodących polskich portali mówiących o tematyce Forex. Prowadzą działy traktujące o rynkach kapitałowych (polskiej giełdzie i parkietach zagranicznych), surowcach, towarach, opcjach i kryptowalutach oraz alternatywnych metodach inwestowania.

View all posts by Comparic →