crypto ninja

Jak kupić Bitcoina za Funty GBP?

Jeżeli szukałeś miejsca, gdzie możesz szybko kupić bitcoina za funty – ten wpis jest dla Ciebie! Sam mieszkam w Wielkiej Brytanii i szukałem prostego i jak najmniej czasochłonnego sposobu na regularny zakup kryptowalut. Jedyną sensowną opcją był dotychczas Coinbase, jednak prowizje przez nich pobierane były ogromne. Na szczęście jest alternatywa! Dużo tańsza!

Długo szukałem miejsca, gdzie kupię kryptowaluty za funty brytyjskie. Od niedawna Binance oferuje taką opcję – w dodatku prowizje są dużo mniejsze, niż u konkurentów. W tym wpisie zajmiemy się więc odpowiedzią na pytanie: Gdzie kupić kryptowaluty w UK?

Jak założyć konto na Binance Jersey?

Załóż darmowe konto na Binance Jersey klikając TUTAJ. Po założeniu konta musisz przejść proces weryfikacji. W moim przypadku wystarczyło przesłanie kopii nangielskiego prawka oraz wyciągu z banku. Na weryfikację musiałem czekać 3 dni. Po tym czasie możesz wykonywać depozyty. Postęp możesz sprawdzać po zalogowaniu się i kliknięciu na ikonkę ludzika w prawym, górnym rogu.

Jak zrobić depozyt na Binance Jersey?

Robienie depozytów jest banalnie proste. Na górnej belce znajdź zakładkę FUNDS, a po rozwinięciu kliknij na BALANCES. Zobaczysz listę dostępnych walut oraz kryptowalut. Przy linijce z GBP klikasz na DEPOSIT. Po przeniesieniu na kolejną stronę i potwierdzeniu informacji, że depozyty GBP są akceptowane jedynie z UK możesz zrobić swój pierwszy depozyt. Wpisz kwotę, którą chcesz przesłać – np. 100 GBP i kliknij żółty przycisk. Dostaniesz informację, że zlecenie zostało przyjęte i masz 20 dni na wykonanie przelewu.

Wyświetlą ci się wszystkie dane potrzebne do wykonania przelewu. Mam nadzieję, że uproszczą to w przyszłości i podadzą gotowy, najczęściej używany format w UK, czyli account number i sort code – póki co trzeba wpisywać długi numer rachunku. Pamiętaj, żeby podczas przelewu wpisać swój unikalny numer w pole Reference/Note (tytuł przelewu). Na zaksięgowanie przelewu będziesz czekał nie dłużej, niż kilka godzin – zazwyczaj odbywają się ekspresowo 🙂

Jak kupić Bitcoina za funty?

Po zaksięgowaniu twojego przelewu możesz kupić kryptowaluty za funty. Aby to zrobić klikasz na zakładkę EXCHANGE > BASIC w lewym górnym rogu. Póki co dostępne kryptowaluty to: Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin oraz Binance Coin. Binance zapowiedział, że będzie stopniowo zwiększać liczbę dostępnych kryptowalut.

To by było na tyle. Jak widzisz nie ma tutaj żadnej filozofii i zakup krypto w uk jest teraz bardzo prosty i szybki. Dajcie znać, czy korzystacie z Binance Jersey? Co sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *