crypto ninja

Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji?

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, popularność kryptowalut rośnie w bardzo szybkim tempie. W związku z tym wprowadzane są różnego rodzaju weryfikacje na giełdach (KYC) oraz różnego rodzaju procedury spełniające warunki polityki AML (Anti-Money-Laundering). O ile możesz znaleźć giełdy kryptowalut umożliwiające handel bez weryfikacji, to sam anonimowy zakup Bitcoina może być czasami problemem. W tym wpisie chciałbym pokazać Ci kilka miejsc, gdzie będziesz mógł takie zakupy zrobić.

Na niektórych stronach możesz trafić na stwierdzenie, że Bitcoin jest anonimową kryptowalutą. Nie do końca tak jest! Pamiętaj, że każda transakcja zostawia ślad w sieci blockchain. Jesteśmy w stanie dowiedzieć się ile dany portfel ma środków, jakie transakcje wykonywał oraz poznać ich dokładne daty oraz czas. Problemem może być przypisanie danego adresu do konkretnej osoby. Żeby pozostać jak najbardziej anonimowym powinieneś więc strzec tego gdzie oraz w jaki sposób udostępniasz swoje adresy.

Bitomaty

Najprostsza metoda zakupu bitcoina bez podawania jakichkolwiek danych. Oczywiście głównym problemem może być tutaj odległość do miejsca, w którym taki bitomat jest. Obsługa jest dość prosta i każda osoba zaznajomiona z odbieraniem i wysyłaniem kryptowalut powinna sobie bez problemu poradzić z jego obsługą.

LocalBitcoins

Local Bitcoins to platforma wymiany peer-to-peer, czyli miejsce które kojarzy ze sobą osoby chcące kupić kryptowaluty oraz sprzedawców. O ile sama platforma nie wymaga szczegółowej weryfikacji, to takowej może zarządać od ciebie sprzedający – w zależności od metody płatności jakiej chcesz użyć

Giełda BISQ

Mimo niskiego wolumenu, giełda Bisq zyskuje coraz większą popularność – szczególnie w Polsce. Jest to zdecentralizowana platforma, na której możesz zakupić kryptowaluty za pośrednictwem walut fiat – w tym naszej polskiej złotówki! Aby rozpocząć handel wystarczy pobrać oprogramowanie na swój komputer i voila – jesteś gotowy do handlu bez podawania jakichkolwiek wrażliwych danych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *