crypto ninja

Kurs Bitcoina – Gdzie sprawdzić jaka jest cena Bitcoina?

Szukasz informacji o tym, jaka jest cena kryptowalut ale nie chcesz ciągle logować się na giełdę? Podrzucam Ci moje TOP4 stron, na których spawdzisz jaka jest cena Bitcoina oraz innych krypto.

CoinMarketCap

Strona CoinMarketCap.com

Obecnie chyba najbardziej popularna strona, na której nie tylko sprawdzisz aktualne kursy większości kryptowalut, ale również porównasz kapitalizację, obrót dobowy oraz ile do tej pory wydobyto danej kryptowaluty. Coinmarketcap dostarcza również informacji o historycznych cenach, a także umożliwia nam sprawdzenie zbliżających się wydarzeń.

CoinPaprika

Strona główna Coinpaprika

Mamy i polski projekt w tym zestawieniu! Coinpaprika jest stroną, która oferuje nam podobne statystyki jak poprzednik. Tym, co wyróżnia papryczkę na tle konkurencji jest zakładka ICO na której możemy zobaczyć statystyki wszystkich przeprowadzonych, trwających oraz zbliżających się ICO oraz zakładka Transparency, gdzie możesz porównać różnicę ceny kryptowalut na różnych giełdach – jest to bardzo przydatne narzędzie!

CoinGecko

Moja ulubiona strona, na której bez problemu znajdziesz nie tylko aktualny kurs danej kryptowaluty, ale również niezbędne informacje o projektach (strona internetowa, explorer, media społecznościowe). Zaletą Coingecko jest to, że nowe projekty pojawiają się na stronie dość szybko oraz jest możliwość szukania kryptowalut po tagach, takich jak Proof of Stake lub Masternodes. Ze strony Coingecko korzystam najczęściej i bardzo sobie chwalę.

Coin360

Ostatnim serwisem, którym chciałbym się z tobą podzielić jest Coin360. Strona pokazuje zmiany cenowe danych kryptowalut w formie graficznej – czerwone lub zielone prostokąty, które różnią się rozmiarem w zależności od kapitalizacji danej krypto. Innowacyjne podejście do pokazania tych samych danych, nie sądzisz? Poza cenami kryptowalut możemy też śledzić wolumen na giełdach – również w formie graficznej.

A ty z jakich stron najczęściej korzystasz? Masz swoje ulubione? Podziel się w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *