MyMetaverse wdrożyło NFT na serwerach Minecrafta i GTA 5

nft kryptowaluty

Firma MyMetaverse zintegrowała niewymienne tokeny (NFT) z własnymi serwerami Minecraft i Grand Theft Auto 5. Taką informację podaje serwis Cointelegraph.


Wcześniej deweloper Minecrafta, Mojang Studios, powiedział, że nie „wspiera ani nie pozwala” na integrację blockchaina i NFT w grze. Dyrektor generalny MyMetaverse, Simon Kertonegoro stwierdził:

Chcieliśmy pokazać Mojangowi, że można to zrobić w sposób korzystny dla nich i dla graczy.

Według niego, firma może wdrożyć NFT na własnych serwerach bez naruszania umowy licencyjnej. Kertonegoro wyjaśnił, że MyMetaverse uczyniło „swoje najlepsze NFT” darmowymi.

Mówił też o kompatybilności NFT z Minecraftem, GTA 5 i firmowym projektem Infinity Realm. Kertonegoro wyjaśnił:

Te różne gry widzą NFT na portfelach użytkowników i dają im różne korzyści. W Minecrafcie to miecz, w GTA to samochód, a w Infinity Realm to dom.

Szef Xboxa optymistycznie nastawiony do metaverse

Przypomnijmy, że w sierpniu szef Xboxa Phil Spencer wyraził optymizm co do rozwoju wirtualnych światów. Według niego gracze działają w metaverse od przeszło 30 lat. Większość dzisiejszych gier – od World of Warcraft i Roblox po symulatory wyścigowe – oferuje bowiem trójwymiarowy świat z możliwością komunikacji.

Wcale mnie nie dziwi, że gracze nie rozumieją istoty metaverse. W końcu mamy już własnego awatara, a możemy przejść do wspólnego świata i komunikować się głosowo z ludźmi z dowolnego miejsca.

Spencer wyraził co prawda zainteresowanie rozwojem wirtualnych światów, ale jednocześnie wezwał do ostrożności w segmencie Play-to-Earn z powodu spekulacji na rynku NFT.

nft kryptowaluty

Źródło wpisu: https://cryps.pl/mymetaverse-wdrozylo-nft-na-serwerach-minecrafta-i-gta-5/